Masáže Třeboň | Jana Tondlová

www.masaze-trebon.cz


Co je to kraniosakrální terapie?

Kraniosakrální terapie je velmi jemná technika vhodná na řadu tělesných ale i duševních potíží. Patří mezi alternativní terapie celostního ošetřování. Spolupracuje s centrálním nervovým systémem člověka - s mozkem a míchou - a proto dokáže pozitivně ovlivnit všechny ostatní orgánové systémy v lidském těle. Díky tomu je vhodná na velké množství obtíží a zároveň pomáhá tělu podpořit jeho vlastní samoozdravný proces.

Kraniosakrální terapie (cranium = lebka, sacrum = kost křížová) je jemná a velmi příjemná, neinvazivní technika masáže, která se od ostatních liší tím, že jde z části o práci s energií. Jemnost hmatů ale jen skrývá hlubokou sílu, kterou tato terapie má.

Jako terapeuti pracujeme s tzv. kraniosakrálním pulsem, který je nadřazený tepu srdce i dechu. Kraniosakrální puls je oživovaný naší Duší, naším Světlem.

Tato terapie pracuje s celým nervovým systémem, mozkem i míchou, fasciemi, tekutinami v těle a druhotně i s hormonálním systémem, svaly a kostmi těla.

Ošetření může působit na celou řadu obtíží fyzického i psychického rázu, pomáhá nastolit harmonii v celku tělo-mysl-duše. Výborně reguluje přetížený nervový systém, ulevuje obtížím pohybového systému, pracuje s traumaty, s obtížemi po úrazech a operacích.

Vlivem našich zažitých vzorců chování, myšlení, ale i postojů těla, sedavým způsobem života a dalšími vlivy dochází k nerovnováze v pohybu a ve volném proudění mozkomíšního moku, což vyvolává celou řadu nežádoucích reakcí v těle.

Metoda kraniosakrální terapie nahlíží na lidskou bytost holisticky, jako na syntézu těla, mysli a duše. Naše tělo má ohromnou schopnost se léčit a vyrovnávat a dělá to každým momentem. V kranisoakrální terapií hledáme přirozenou cestu, jak tělo podpořit, aby se léčilo samo a procesy probíhaly v souladu a hladce.

U nás je tato terapie stále většinou nedoceněná, i když v zahraničí (Švýcarsko, Itálie, USA ad.) je už součástí zdravotnického systému.

Kde může kraniosakrální terapie pomoci?

Záběr kraniosakrální terapie je obrovský, neboť přes nervový systém pronikne do celého těla a dokáže ovlivňovat nejen fyzické tělo, ale i mentální programy a naši duši.

Oblasti působení kraniosakrální terapie se týkají všech částí těla a psychiky a tím, že během terapie procházíme celé tělo, můžeme práci zacílit tam, kde je to nejvíc potřeba. Důležitou složku tvoří práce s fasciemi a s kostmi.

Pomoc v těle

Pomoc pro duši

Proč to dělám?

Jak je vidět, záběr má kraniosakrální terapie opravdu široký. Mě se nejvíce osvědčilo využívat ji spolu s dalšími technikami, které podporují ozdravné procesy těla a pomáhají duši odstranit a rozpustit emocionální zátěž, která nám často způsobuje zacyklenost ve vzorcích chování, setrvávání ve starých a nevyhovujících programech a situacích, vztazích s okolím a v přístupech k sobě samé.

Každý z nás je jedinečný, proto hledám vhodný způsob léčení každému klientovi na míru.

Ceník kraniosakrální terapiedélka (min.)cena (Kč)
Kraniosakrální ošetření, čas je individuální45 75850 1400,-