Masáže Třeboň | Jana Tondlová

www.masaze-trebon.cz


  1. klasická masáž
  2. havajská masáž Lomi Lomi
  3. relaxační masáž
  4. masáž lávovými kameny
  5. baňkování
  6. thajská masáž
  7. medová detoxikační masáž
  8. reflexní masáž chodidel
  9. manuální lymfatická masáž
  10. čokoládová masáž
  11. masáž pro těhotné
  12. čtyřruká masáž
  13. jemné mobilizační techniky
  14. indická masáž hlavy
  15. zábaly
  16. Pure Fiji rituály
  17. Breussova masáž
  18. Dornova metoda
  19. masáž bylinnými měšci
  20. bambusová masáž
  21. anticelulitidní masáž mušlí hřebenatkou

1/ Klasická masáž

Masáž, která se soustředí na namožené a ztuhlé svaly a klouby. Přináší úlevu při svalovém napětí a únavě. Je vynikající při bolestech v oblasti krční páteře a zad, které jsou typickým důsledkem sezení ve strnulé pozici u počítače a mají za následek bolesti hlavy, tlaky za očima, vystřelování bolestí do rukou, nespavost a problémy se stresem. Pro dokonalé uvolnění a ozdravění organizmu se doporučuje masáž celotělová. Klasická masáž je vhodná nejen jako pomoc od bolesti, ale také jako účinná a příjemná prevence.

↑ nahoru ↑

a/ masáž šíje

Provádí se v rozsahu od dolního úhlu lopatek až ke spodnímu okraji lebky. Masírovaná oblast tedy zahrnuje oblast lopatek, mezilopatkových svalů, šíjových svalů a svalů zadní části krku až k lebce. Pro zvýraznění efektu celé masáže doporučujeme předehřátí před masáží. Klasická masáž šíje se provádí v sedu, což umožňuje lepší přístup ke svalům šíje a záhlaví.

↑ nahoru ↑

b/ masáž zad a šíje

Nadměrná zátěž a nedostatek pohybu způsobují čím dál více lidem bolesti zad. Bolest zad patří mezi nejčastější civilizační choroby nejen u nás, ale i na celém světě. Sedavé zaměstnání, špatné držení těla či nedostatek pohybu se velkou měrou podílí na zdravotním stavu vašich zad. Jedno z velmi účinných preventivních opatření je také masáž. Masáž zad navozuje: uvolnění hrudní části zad a okolí lopatek, odstraňuje mravenčení horních končetin, zlepšuje prokrvení, pohyblivost páteře, zmírňuje bolesti bederní části páteře a pocit ztuhlých zad.

↑ nahoru ↑

c/ masáž ruky a předloktí

Masáž se zaměřuje na prsty, dlaň, zápěstí a předloktí. Dlouhodobě přetěžované svaly a šlachy dlaně a předloktí mají výrazný podíl na vzniku onemocnění známých jako "syndrom karpálního tunelu", "oštěpařský loket" a "tenisový loket". Kombinací masáže, reflexní terapie ruky a vhodných protahovacích cvičení lze vzniku těchto onemocnění předejít, nebo omezit jejich rozvoj. Masáž probíhá vleže na zádech nebo vsedě. Masáž není náhradou klasické léčby - její role je hlavně v prevenci a v počátečních stádiích onemocnění.

Syndrom karpálního tunelu
Projevuje se nejdříve trnutím později bolestmi a omezením hybnosti svalů dlaně a prstů. Z počátku přichází tyto projevy hlavně v noci. Příčinou je nejčastěji dlouhodobé (měsíce až roky) přetěžování svalů ruky často spojené s výkonem povolání (řidiči, hudebníci, montéři, programátoři, číšníci, apod.).

Tenisový a oštěpařský loket
Tato onemocnění se projevují bolestmi vnitřního (oštěpařský loket) a vnějšího (tenisový loket) lokte. Jde o dlouhodobé nebo nárazové přetížení svalů a šlach předloktí. Příčinou bývají sportovní aktivity jako je baseball, golf, atletika, posilování, ale i práce. Ryziková z tohoto hlediska je například práce s myší u počítače.

Účinky masáže ruky a předloktí: odstranění či zmírnění bolestí prstů, dlaně a lokte.
Vhodné je kombinovat masáž rukou s parafinovým zábalem

↑ nahoru ↑

d/ masáž dolních končetin

Masáž nohou stimuluje jak krevní, tak mízní systém a při pravidelném provádění pomáhá předcházet vzniku křečových žil. Tato masáž nemusí jen zmírnit napětí a tlak v nohou, ale může přispět k pohodě celého těla.

↑ nahoru ↑

e/ celková masáž

Tato masáž se provádí na nejzatěžovanějších svalech lidského těla - záda, šíje, horní a dolní končetiny. Vždy je brán zřetel na zdravotní stav klienta a podle toho je následně také masáž přizpůsobena. Klasická masáž zlepšuje metabolismus tkání, navozuje správné prokrvení celého těla. Odstraňuje bolesti kloubů a ztuhlých svalů.

↑ nahoru ↑

2/ Havajská masáž Lomi Lomi

Havajská masáž se právem považuje za perlu mezi masážemi. Umí očarovat luxusem, výjimečností a originalitou.

Havajská masáž přináší úlevu od bolesti zad, pohybového aparátu, přispívá k regeneraci organismu po větší fyzické zátěži. Napomáhá k celkovému zlepšení zdravotního fyzického i psychického stavu.

Havajská masáž pomůže probudit vnitřní sílu, přináší uvolnění těla i mysli. Vychází z tradičního havajského učení, které se předává již po staletí. Speciální technika havajské masáže vyvolává hluboký terapeutický účinek, který odstraní napětí, odbourává stres a nabije tělo i duši pozitivní energií.

Havaj je rozmanitý ostrov plný nepřeberných krás. Stejně tak široká pestrost je skryta také v překladu názvu „Lomi Lomi“. Zrcadlí poselství masáže, která klade důraz na citlivý a individuální přístup. Bývá nazývána masáží milujících rukou. Jedná se o jemnou masážní techniku, která šetrně uvolňuje napjaté svalstvo a napomáhá regeneraci organismu.

Ruce a předloktí terapeuta se promění v rytmu havajského tance a ve spojení s exotickými oleji se vydávají po stopách dávných rituálů. Masáž se provádí střídáním dlouhých rytmických tahů a silnějších tlaků prsty, dlaněmi a předloktími. Stimuluje krevní oběh, lymfatický systém a čistí organismus od toxických látek. Pomáhá odstranit únavu a nahromaděné napětí. „Lomi lomi“ pomáhá uvolnit energetické bloky stejně tak dobře jako zatuhlé svaly. Nemoc a bolest je stav napětí, které vede ke špatnému toku energie.

↑ nahoru ↑

3/ Relaxační masáž

Relaxační masáž je ideální společník při útěku ze všedního dne.

Každý pohyb dlaní, prsty nebo lokty působí coby balzám pro tělo i duši. Stres a spěch z Vás postupně odplouvají...nepříjemné blokády se uvolňují... a postupně se tak můžete cítit lépe a lépe. Při masáži se dostavuje jakýsi stav „bez tíže“ a právě to je známka uvolnění a pročištění.

Relaxační masáže jsou zvláště důležité v dnešním uspěchaném světě, kdy je stres považován za hlavní příčinu mnoha fyzických a psychických potíží. Techniky relaxační masáže mohou pomoci od bolesti, napětí, ztuhlých a bolavých svalů, pomáhají podpořit krevní oběh, lymfatický systém a vyloučit toxické látky z organismu. Relaxační masáž je metoda uvolnění a regenerace těla i ducha již od pradávna. Tyto relaxační masáže mají především uvolnit naše tělo a jsou vhodné pro kohokoliv, kdo potřebuje nabrat čerstvé síly.

↑ nahoru ↑

4/ Masáž lávovými kameny

Hot Stones jako masáž horkými kameny dokáže navodit báječné pocity úlevy a relaxu. Proto je masáž lávovými kameny Hot Stones ve světě tak žádaná. Určitě si dokážete představit příjemné teplo pravých lávových kamenů, které svojí vibrací a teplem ovlivňují energetické dráhy v těle, působí blahodárně na mysl a perfektně uvolňují zatuhlé svaly. Představte si teplo přicházející z vulkanických kamenů do ztuhlých svalů, kombinované s masáží. Teplo a speciální masážní techniky dokonale uvolní tělo a mysl, zbavuje stresu a napětí. Blahodárně působí na unavené a bolestivé svaly, klouby, záda, krční páteř, revmatismus, křeče, stres, nespavost, na bolesti hlavy. Masáž lávovými kameny výborně stimuluje krevní oběh a lymfatický systém. Lávové kameny přiložené na tělo navozují kondici hlubokého uvolnění celého organismu. Podpoří a stimulují krevní oběh a tím obnoví energii těla, zrychlují metabolismus a mohou nastartovat proces hubnutí.

K této masáži se využívá speciálních lávových kamenů dovezených z Číny, které výborně akumulují teplo a zároveň se díky tomu uvolňují některé aniony kovů, přispívající k urychlení regenerace tkání. Lávové kameny mají mimořádně silnou energetickou vibraci. Tato vlastnost je využívána na odstraňování blokací důležitých bodů na meridiánech a rozproudění energie v našem těle. Pro zvýšení efektu je používáno exotických aromatických olejů, které umocňují pocit naprosté relaxace a uvolnění. Báječně si odpočinete a ještě dlouho po masáži budete cítit teplo z lávových kamenů. Klienti na sobě sledují báječné uvolňující účinky masáže lávovými kameny Hot Stones ještě několik dní po masáži.

Naše nabídka masáží lávovými kameny: celotělová a zad + šíje

↑ nahoru ↑

5/ Baňkování

Tato metoda je blízká akupunktuře. Jen místo vpichů využívá podtlaku v baňkách, který vyvolá lokální prokrvení tkáně a orgánů. Baňky se přikládají na postižená místa nebo na body na akupunkturních drahách, které postižené místo ovlivňují. Po přiložení dojde k přisátí baňky čímž dojde k podtlaku. Baňkování lze využít i v kombinaci s jinými masážemi, jako podpůrnou metodu.

Baňkování je velice specifickou masáží, která je velmi účinná, ale může být i někomu méně příjemná. Pokud podstoupíte několik terapií, posílíte imunitu, pročistíte krev, detoxikujete organizmus a ulevíte pohybovému aparátu. Baňkování má dlouholetou tradici a je velmi efektivní. Baňkovat leze celé tělo, dokonce i klouby a páteř. Naše terapeutky používají klasické skleněné baňky. Díky podtlaku se do baňky vsaje kůže, vrchní vrstva tuku, vazivo i svalstvo. Baňkami se po těle krouží, nebo mohou zůstat přisáté v místě, kde je nějaký problém.

Účinky baňkování:

↑ nahoru ↑

6/ Thajská masáž

Tradiční thajská masáž je velmi účinnou kombinací jógových ásan a stimulací akupresurních bodů, díky které dochází k výraznému svalovému a kloubnímu rozsahu během krátké doby. Aby se tělo zharmonizovalo, a tak dále zůstalo, je důležité promačkat všechny sény – energetické dráhy. Thajská masáž znamená masáž přes oblečení, kterou provádíme tlakem prstů, dlaní, předloktí, ale i loktů v oblasti krku, ramen, šíje, zad, rukou, hlavy, obličeje, ale také nohou (aby tělo a duše byla v harmonii). Aby uvolnění bylo účinnější, po tlakové stimulaci následuje protažení a naše energie tak bude v těle proudit lépe a déle.

Thajská masáž - co to je?
Tradiční thajská masáž je prastaré léčitelské umění, které představuje jedinečný systém technik - jako "aplikovaná hatha jóga" či populární název "jóga pro líné". Nespočívá jen v působení síly na tlakové body, ale také v uvolnění svalů, kloubů, šlach, chodidel a natažení páteře. Prostředky práce s tělem této unikátní thajské masáže jsou akupresura a jóga. Její obrovská výhoda spočívá v uceleném způsobu léčby. Otevřením a pročištěním energetických drah a center se dosáhne nejen toho, že pohyb, který nám dělal velké problémy, se pro nás stane snadno proveditelným, neboť vše souvisí se vším, začne se lepšit i celkové zdraví. Mačkáním tlakových bodů se posílí činnost vnitřních orgánů a tím se zvýší i naše odolnost v celkovém slova smyslu. Následně se dostaví úžasná rehabilitace a regenerace organismu - odstranění bolesti zad a svalstva, následků stresu, psychosomatických onemocnění, zlepšení krevního oběhu apod.

Jak se thajské masáže provádějí?
Thajská masáž spočívá v působení síly na tlakové body, uvolňuje svaly, klouby, šlachy, chodidla, natahuje páteř a přináší tělu celkové fyzické a psychické uvolnění. Tím se liší od naší běžné masáže, která pracuje pouze se svaly. Masérky při thajské masáži používají palce, dlaně, lokty, kolena a chodidla tak, aby mohly vyvinout tlak kombinovaný s protahováním a akupresurou, aby došlo k odblokování linií energie a ve vašem těle navodily celkovou harmonii. Samotná thajská masáž probíhá na masážním lehátku nebo na matraci speciálně k tomuto účelu vyrobené.

Naše nabídka thajských masáží: zad a šíje, dolních končetin, celotělová.

↑ nahoru ↑

7/ Medová detoxikační masáž

Medová masáž zad je novinkou, kterou se opravdu vyplatí vyzkoušet. Je to prospěšná a zároveň příjemná procedura a nevyžaduje nic jiného, než abyste si ji ve velkém vychutnali.

Medové masáže – jak probíhají?
Při medové masáži ležíte na břiše. Masér Vám záda potře voňavým tekutým medem a poté ho speciální technikou vmasíruje do těla. Med vlivem napětí a podtlakem z těla vytahuje škodlivé látky, houstne a barví se.

Medové masáže – účinky
Medová masáž má dvojí účinek. Odstraňuje toxiny v těle a aktivuje vnitřní orgány. Na rozdíl od klasické masáže, medová masáž odstraňuje tzv. pumpováním z organismu toxiny – jedy, které se ukládají hluboko v tělesných tkáních kolem páteře po celou dobu našeho života. Toxiny způsobují slabování organismu, co má za důsledek vznik různých nemocí.

Medové masáže – komu se doporučují:

Medové masáže – komu se nedoporučují:

Naše nabídka medových detoxikačních masáží: zad + šíje a stehen + hýždí

↑ nahoru ↑

8/ Reflexní masáž chodidel

Reflexní masáž je vhodná, když nelze masírovat přímo postižený orgán a pro diagnostiku. I když kořeny této terapie šahají do oblasti Číny, Vietnamu, či Egypta, je uznávaná i současnou západní medicínou.

Reflexní masáž je prováděna na chodidle a nártu nohou. Vychází se ze skutečnosti, že na chodidle se zobrazuje celé tělo. Stlačováním a hlazením bodů na chodidle ovlivňujeme svaly, klouby a vnitřní orgány celého těla. Na chodidle lze velmi spolehlivě najít problémová místa na lidském těle, nebo místa na šlapce vykazující bolestivost při stlačení spolehlivě prozradí postižené svaly, klouby a vnitřní orgány. Terapie je vhodná pro všechny věkové kategorie, od miminek po seniory, včetně nastávajících maminek.

Kdy vyhledat reflexní masáž?
Pokud si chcete své zdraví udržet anebo ho získat zpět, není jednodušší, spolehlivější a okamžitě účinkující metoda! Vynikající účinky terapie dosáhla v léčbě: neplodnosti, migrény, bolesti zad, bolesti kloubů, poruchy spánku, poúrazových stavů, zažívacích potíží.

Kontraindikace: akutní záněty, akutní infarkt, horečnatá a infekční onemocnění, akutní zánět v povrchových tkáních, nádory, pneumothorax (stav po resekci žeber).

↑ nahoru ↑

9/ Lymfatická masáž

Lymfatická masáž patří do skupiny léčebných masáží. Má silný detoxikační účinek. Aktivují průchod lymfy a uvolňují lymfatické uzliny. Ty tvoří významnou součást imunitního systému. Odpovídají za sběr a odplavování odpadních toxických látek z tělesných tkání. Cílem je zabezpečit dobrý odtok lymfy z oblasti podkoží zpět do krevního oběhu. Lymfatický systém a krevní oběh jsou dva systémy, které existují vedle sebe. Lymfatický systém ale nemá svůj pohon, tak jako je tomu u krevního oběhu, který je stimulován srdcem. Lymfa se pohybuje v lymfatických cévách a kapilárách pomocí stahování kosterních svalů při pohybu. Právě nedostatek pohybu, ochablost svalů a podkožní tkání jsou nejčastější příčinou nedostatečného ovládání lymfy a hromadění škodlivých látek (toxiny) ve tkáních a kloubech.

Jsou vhodné pro:

Pro detoxikaci organismů se doporučuje 7-10 celkových masáží 2x týdně, aby bylo dosaženo maximálních výsledků. Pro léčebný účinek se doporučuje minimálně 10 částečných masáží aplikovaných po 2-3 dnech.

↑ nahoru ↑

10/ Čokoládové pokušení

Výborné spojení exotiky a hřejivé uvolňující masáže.

Horká čokoládová masáž je luxusní procedura, která omlazuje a vyhlazuje pokožku. Zbavuje ji odumřelých buněk a činí ji jemnou. Podporuje odplavování škodlivých látek z těla, má antioxidační účinky a pozitivně působí na mysl. Jelikož je čokoláda bohatá na minerály jako vápník, draslík a hořčík, vitaminy, polyfenoly, teobromin, esterol, kofein. Díky právě kofeinu čokoládová masáž je vynikající procedura proti celulitidě. Blahodárně působí na zpomalení procesu předčasného stárnutí - vyživuje, omlazuje, regeneruje a tonizuje pokožku.

Procedura začíná masáží celého těla čokoládou, následuje zábal z čokolády, která pochází z kakaových plantáží v Tanzánii a končí akupresurní masáží obličeje. Po masáži Vás přikryjeme a necháme chvíli odpočinout. Po masáži budete mít nádherně sametovou pokožku s čokoládovou vůní. Přes čokoládovou masáž a zábal se do pokožky dostává také fenyletamin, látka, kterou mozek hojně potřebuje při psychickém vypětí. Čokoláda stimuluje v mozku tvorbu dopaminu, uvolňuje endorfiny a serotonin - zdroje štěstí.

Čokoládová masáž Vám přinese pocit sebevědomí a krásy, zajistí skvělý vzhled Vaší pokožky. Ta bude projasněná a krásná, tělo uvolněné a osvěžené.

Zážitek obsahuje:

Účinky čokoládové masáže:

Kontraindikace: alergie na čokoládu, těhotenství, kožní infekce.

↑ nahoru ↑

11/ Masáž pro těhotné

Těhotenství je pro ženu obdobím velkých fyzických a emocionálních změn. Je důležité, aby si budoucí maminka, ať už je jakkoli zaneprázdněná, udělala dostatek času na péči o sebe samu i na péči o své tělo.

Masáže pro těhotné představují prospěšnou a uklidňující terapii, zmírňující nepříjemné fyzické pocity, k nimž v těhotenství dochází. Minimalizují vnější známky napjaté kůže, zmírňují zachycování tekutin v těle, uvolňují stres a napětí ve svalech a kloubech způsobené vyšší hmotností. S rostoucím bříškem je nadměrně namáhána páteř i okolní svalstvo zejména v křížové oblasti, což má za následek bolesti zad. Odstraňovat napětí ve svalech v celé oblasti zad a šíje je možné jemnými hmaty, které svalstvo uvolňují a prokrvují. K podpoře krevního oběhu, snižování možnosti otoků, křečí a k prevenci křečových žil, se používají při masáži těhotných hladké a plynulé hmaty v oblasti předních partií lýtek a stehen. V pokročilé fázi těhotenství provádíme masáž zad v poloze vleže na boku a masáž šíje vleže na zádech nebo vsedě.

↑ nahoru ↑

12/ Čtyřruká masáž

Tato VYJÍMEČNÁ masáž, jejíž technika je převzatá z oblastí od Indického oceánu, zahrnuje naprosto komplexní péči. Při souběžné čtyřruké masáži se prožitek zdvojnásobuje, díky synchronizovanému dotyku terapeutek. Všechny svaly těla jsou dokonale propracovány a uvolněny. Dochází k navození hluboké relaxace a odstranění veškerého svalového napětí. Je vyvolán pocit pozitivní životní energie, sjednocenosti a zdravějšího těla.

↑ nahoru ↑

13/ Jemné mobilizační techniky

Jemné a mobilizační techniky slouží k protáhnutí a uvolnění ztuhlého svalstva, povolení napětí v úponech a vazech a zároveň k uvolnění funkčních blokád obratlů. Daný kloub se uvolní a sedne sám na správné místo.

Cvičení probíhá nenásilnou formou při plném respektování aktuálního zdravotního stavu a pohybových možností. Jedná se o souhrn cviků a masážních hmatů určených k uvolnění kloubních blokád. Při terapii se nepoužívají masážní oleje. Kloubní mobilizace se využívá v případě blokády kloubu nebo pohybového segmentu páteře (spojení dvou sousedících obratlů). Jedná se o jemné opakované pohyby na hranici možného rozsahu sloužící k obnově kloubní hry a zvětšení pohyblivosti v kloubu.

↑ nahoru ↑

14/ Indická masáž hlavy

Jak už je z názvu patrné, tato masáž pochází z Indie, kde se používá takřka v každé rodině. Jemné a léčivé hmaty ošetřují a uvolňují pokožku hlavy, uši, obličej, krk, šíji a paže. Masáž odstraňuje migrénu, bolest hlavy, navozuje pozitivní myšlení, odbourává stres.

Provádí se vsedě nebo vleže. Masáž pomáhá zmírnit bolesti hlavy, uvolňuje pohyb ramen, napětí v trapézových a šíjových svalech. Odstraňuje negativní myšlenky a stres, který nás a naše chování ovlivňuje čím dál tím častěji. Pomáhá při nespavosti. Rozjasňuje mysl. Podporuje růst vlasů, zlepšuje nejen jejich kvalitu a pevnost, ale také prokrvuje pokožku hlavy. Celkově blahodárně působí na psychiku, navozuje pocit zdraví, klidu a duševní pohody. Ideální čas na tuto antistresovou masáž je po velkém pracovním nasazení, po stresových situacích, při špatném spánku apod.

↑ nahoru ↑

15/ Zábaly

Rašelinový zábal

Klasická lázeňská kůra, která využívá blahodárné síly přírody. Dochází během ní k uvolňování přírodních humidních látek do organismu. Rašelinové zábaly jsou jednou z forem thermoléčby. V balneoterapii mají rašelinové zábaly své místo odjakživa. Jejich prospěšnost je prověřena generacemi. Základním atributem rašelinového média je tepelná setrvačnost a obsah huminových kyselin zajišťujících PH kolem 3,5. Působení rašeliny spočívá v thermofyzikálních, fyzikálně chemických a biochemických účincích. Jejich předností je využití přírodního léčivého zdroje. Teplota zábalu je 46°C. Procedura se provádí přikládáním ohřátých rašelinových nosičů tepla na jednorázové rašelinové zábaly.

↑ nahoru ↑

Parafínový zábal

Parafín je speciální vosk, který se používá k léčebným i kosmetickým účelům. Parafínový zábal prokrvuje pokožku, prohřívá svaly, uvolňuje ztuhlé a bolestivé klouby. Vyniká svou schopností zadržovat teplo. Tuhne při teplotě 52 - 62°C. Parafín prohřívá, uvolňuje, zvyšuje krevní oběh a otevírá póry.
Parafínový zábal prokrvuje pokožku, otevírá póry, prohřívá svaly, uvolňuje ztuhlé a bolestivé klouby. Změkčuje také ztvrdlou kůži a pomáhá při odstraňování celulitidy. Zbavuje odumřelých buněk a suchých šupinek kůže.

↑ nahoru ↑

16/ Pure Fiji rituály

Rituál Tokoriki

Rituál Tokoriki je neodmyslitelně spojen s používáním prvotřídních kokosových olejů, peelingu s krystalky cukrové třtiny a hřejivých mořských mušlí. Procedura je určena především ženám a je hluboce relaxační.

↑ nahoru ↑

17/ Breussova masáž

Je to jemná, citlivá, energetická masáž zad a páteře, která výrazně uvolňuje tělesné, psychické i duševní blokády. Významným způsobem regeneruje a vyživuje meziobratlové ploténky a pomáhá tak k řešení mnoha problémů v pohybovém aparátu, zejména v oblasti kříže a beder.

Breussovou masáží se v podstatě specifickými a velmi jemnými hmaty oddalují obratle od sebe, aby ploténka měla dostatek místa. Speciálně se k této masáži využívá třezalkový olej. Jeho použitím a působením, společně s masážní technikou, dochází k nabobtnání meziobratlových plotének a uvolnění nervů, které v páteřní oblasti vycházejí do celého těla. Po masáži se přikládá na masírované místo hedvábný papír s postupným přikládáním rukou. Třezalkový olej proniká hlouběji do páteře a nečistoty se působením osmózy hromadí na papíru.

Touto masáží se současně automaticky ošetřují akupresurní body, které jsou vyústěním spojnic orgánů a jsou uloženy podél páteře na meridiánu močového měchýře. Aktivováním těchto bodů dochází jak k uvolnění páteře a odstranění bolesti zad, tak často i k vyřešení různých psychických blokád.

↑ nahoru ↑

18/ Dornova metoda

Dornova metoda je druhem jemné manuální terapie, při které se klouby a obratle pacienta na milimetr přesně uvedou do správné polohy. Současně se tím otevřou brány energie, které mohou v člověku lépe proudit. To vše se děje volným a přirozeným pohybem ošetřovaného za jeho účasti a pomocí jemného tlaku palců terapeuta. Přitom terapeut nikdy nepřekročí práh bolesti a díky tomu, že pohyb není prováděn trhnutím, je tato metoda bezpečná. Po ošetření se celá terapie může doplnit tzv. Breussovou masáží a tím prohloubit uvolnění celého těla. Breussova masáž je jemná energetická masáž akupresurních bodů a páteře, která uvolňuje tlak na ploténky. Někdy se provádí ještě před samotným napravováním páteře, aby došlo k uvolnění napjatého svalstva.

Četnost ošetřování je individuální a již po dvou ošetřeních by se měla dostavit úleva. Optimální je ošetření 1 - 2 krát týdně, ve vleklých a těžších případech může léčení trvat i několik měsíců. Důležitá je i spolupráce pacienta, který by měl doma provádět samostatná cvičení a vyvarovat se škodlivých návyků, jako je například křížení nohou při sezení (tzv. noha přes nohu) apod.

Dornovou metodou mohou být ošetřeni téměř všichni lidé, pokud jsou jen trochu mobilní. Dornova metoda vyrovnává statiku těla, může pomoci u různých potíží a bolestí pohybového aparátu jako jsou bolesti zad, kyčlí, kolen, tenisový loket, skolióza, rozdílná délka dolních končetin (pokud se nejedná o vrozenou vadu), při potížích s čelistmi, polykáním. Dále může pomoci při bolestech hlavy, krátkozrakosti, střevních potížích, křečových žilách, srdeční arytmii, problémech s koncentrací u dětí, šumění v uších, vysokém krevním tlaku, závratích, znecitlivění v rukou a žaludečních potížích. Ošetření se neprovádí při akutních zánětech, těsně po operacích a při osteoporóze v pokročilém stádiu.

Dornova metoda je jednoduchá a efektivní možnost, jak pomoci lidem při nejrůznějších potížích. Důležitá je ovšem spolupráce a pomoc pacienta, který si musí být vědom své spoluodpovědnosti za svůj zdravotní stav. K dosažení trvalých výsledků je také nutné, aby každý člověk poznal a změnil své trvalé pohybové návyky a vzorce.

↑ nahoru ↑

19/ masáž bylinnými měšci

Masáž bylinnými měšci má původ ve východní Asii, kde patří mezi tradiční relaxační a regenerační techniky. U nás je tato metoda zatím méně známá, ale díky propojení léčivé síly přírody a jemné masáže se stává stále žádanější. Masáž bylinnými měšci fascinujícím způsobem aktivuje všechny buňky v těle a probouzí jeho smysly. Tato neobvyklá regenerační a relaxační technika uvolňuje napětí, zatuhlé svaly a ulevuje bolestem kloubů. Pomáhá zvyšovat celkovou tělesnou i duševní kondici, napomáhá při regeneraci sil, odstraňuje únavu a pozitivně ovlivňuje psychický stav organismu. Startuje samoléčebné a omlazující procesy v celém těle, dodává mu energii a vitalitu. Měšce jsou ručně vyráběny přímo u nás v salónu, jsou plněny směsí pečlivě vybraných bylin a nahřívány v páře. Bylinky teplem uvolňují své léčivé látky, které jsou speciální masážní technikou vpravovány do organismu. Pomocí jemných doteků a něžné péče plné tepla a vůně působí blaho tělu i mysli. Protože jsou měšce určeny na jedno použití, odnesete si je po masáži s sebou domů, kde si z nich můžete ještě připravit skvělou bylinkovou koupel a tím udělat voňavou tečku za tímto jedinečným zážitkem.

Účinek masáže bylinnými měšci:

↑ nahoru ↑

20/ bambusová masáž

Bambusová masáž patří k novinkám ve světě wellness a relaxace. Tato masáž je velice účinná a příjemná procedura, která má vynikající uvolňující, zklidňující, reflexní a lymfatické vlastnosti. Funguje podobně jako lymfatická masáž. Při bambusové masáži se používá bambusových tyčí různých velikostí určených pro dané partie těla.

Je vhodná jak pro muže, zejména pro sportovce neboť stimuluje nervová a svalová vlákna, tak i pro ženy, které uvítají její blahodárný vliv zejména na celulitidu a otoky.

Masáž odstraňuje bolesti páteře, uvolňuje napětí a ztuhlost svalů. Má kosmetické účinky i v oblasti obličeje (odstraňuje tzv. druhou bradu, drenážuje obličej). Pokožka je po této masáži pružnější, hebčí a zářivější. Při této masáži se masíruje celé tělo, včetně obličeje.

Při bambusové masáži se pracuje s tlakem a daným typem bambusové tyče, které jsou nahřáté na příjemnou teplotu. Spojením této masáže a BIO olejů, které se při masáži používají, zažijete úžasnou techniku začínající být velice populární u klientely nejen orientálních salonů.

Masáž není vhodná:

↑ nahoru ↑

21/ anticelulitidní masáž mušlí hřebenatkou

Anticelulitidní masáž je jednou z mála účinných metod v boji a prevenci proti pomerančové kůži. Při masáži je používána mušle hřebenatka a speciální lymfatické a protiucelulitidové hmaty. Masáž se provádí především na hýždích a dolních končetinách. Má příznivý vliv na podkožní metabolismus, kdy dochází k lepšímu vstřebávání tuků a vyhlazování kůže. Anticelulitidní masáž rozpouští tukové buňky, ovlivňuje krevní oběh i stimuluje podkožní tukové struktury. Při této masáži se působí na hlouběji uložené tukové vrstvy s cílem tuto zbytečnou tkáň narušit a tím se zbavit celulitidy.

Při anticelulitidní masáži pomáhá přidávání čistících esenciálních olejů nebo speciálních termoaktivních krémů, které pomáhají odbourávat tukové polštářky.

Účinek je patrný často již po první masáži, ale k viditelnému zlepšení je nutno absolvovat několik procedur v počátku a poté pravidelné opakování. Doporučuje se 6 až 10 návštěv a poté jedenkrát měsíčně pro zachování účinku.

Účinky anticelulitidní masáže:

Kdy a pro koho je anticelulitidní masáž nevhodná?

↑ nahoru ↑